Loading...
نام نویسنده: آرمین اسحاقی 2023-12-07 12:33:51

بروزرسانی بزرگ ویندوز 11 و استفاده از هوش مصنوعی AI

 

شرکت مایکروسافت در حال آزمایش و بررسی امکان حذف یکی از ویژگی‌های مهم و محبوب سیستم عامل ویندوز 11 و جایگزین‌کردن آن با یک قابلیت از هوش‌مصنوعی AI می‌باشد. اخیرا یک پیش نمایش برای ویندوز 11 ارائه شد که برای Dev Channel عرضه شده بود و در آن میانبر Copilot یکی از ویژگی‌های اصلی سیستم عامل است. با توجه به گزارش Neowin، میانبر در گوشه سمت راست پایین صفحه دسکتاپ قرار گرفته و جایگزین دکمه Show Desktop خواهد شد که از سال 2009 در ویندوز به طور مرسوم استفاده می شد.

هوش مصنوعی در ویندوز 11

هوش مصنوعی بزودی در ویندوز 11

ویژگی Show Desktop که یک میانبر نسبتا آسان برای کاهش نمایش برنامه‌ها بود و به شما این امکان را می‌داد که با یک کلیک آسان به دستکاپ بازگردید. با این حال، شرکت مایکروسافت به دنبال این مسئله است که دستیار هوش مصنوعی خود یعنی Copilot را کامل تر از قبل کند و بر روی دسکتاپ ویندوز ارائه دهد.

محل قرارگیری آن روی دستکتاپ و نزدیک مرکز اعلان (notification)، زمان و تاریخ می باشد و به طور کلی یک جست‌و جو گر در ویندوز خواهد بود و استفاده از ویندوز 11 را آسان تر خواهد کرد. این ویژگی پیش‌فرض نمایش دستکتاپ هم اکنون در حالت پیش نمایش غیر فعال شده، اما همچنان در سیستم موجود است و می‌توان آن را به صورت دستی فعال کرد. شما می توانید با مسیر زیر آن را فعال نمایید؛ سپس در مکانی که دوست دارید در نوار وظیفه خود آن را اعمال نمایید.

Settings > Personalization > Taskbar > Taskbar behaviors > Select

البته مایکروسافت در حال آزمایش این تنظیمات می باشد، هیچ تضمینی وجود نداشته که آن را به صورت یک ساختار عمومی ویندوز برساند. نمای فعلی ویندوز مجهز به نماد Coplilot می‌باشد که در سمت راست نوار جست و جو وجود دارد که یک تنظیم پیش فرض در حالت استاندارد دسکتاپ می‌باشد.

راه اندازی Copilot در ویندوز 11

Neowin تاکید کرده است که شرکت مایکروسافت ویژگی Show Desktop را که به صورت عمومی توسعه داده بود و آزمایش کرده و ممکن است یک نسخه نهایی برای قرار دادن نماد Copilot به جای Show Desktop استفاده نماید تا ساختار فعلی حفظ گردد؛ علی الخصوص با توجه به اینکه دستیار هوش مصنوعی مایکروسافت شامل عملکرد فعال‌سازی صوتی به عنوان یک ویژگی دسترسی می‌باشد.

منبع

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا باید وارد اکانت کاربری خود شوید!