مانیتور های مخصوص ترید (Trade) چه ویژگی هایی دارند؟

مانیتور های مخصوص ترید (Trade) چه ویژگی هایی دارند؟

نام نویسنده: آرمین اسحاقی 2022-07-30 17:59:52

مانیتور های مخصوص ترید (Trade) چه ویژگی هایی دارند؟

 

معمولا افراد زیادی که زمان زیادی را برای ترید در بازار های ارز دیجیتال می گذارند، مایل هستند از چند مانیتور استفاده کنند. علت این امر صرفه جویی در زمان بوده و درک عمیق تری نسبت به نوسانات قیمت، داده های بازار و سایر اطلاعات حیاتی خواهند داشت. با داشتن چند مانیتور به طور همزمان، می توانید نشانگرهای کلیدی مانند MACD، RSI و OBV را به طور همزمان مشاهده کنید. برای تجزیه و تحلیل هر چه بهتر این اطلاعات، به مانیتورهایی نیاز دارید که در زمان ترید (trade) بیشترین کمک را به شما کند. در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

آیا برای ترید به مانیتورهای بیشتری نیاز داریم؟

وقتی در مورد تجارت در فضای آنلاین صحبت می کنیم، علم و تخصص حرف اول را در این خصوص می زند. باید به عنوان یک تریدر گزارش های مالی را مطالعه کنید، بازار ها را بررسی کنید، اخبار را دنبال کرده و تاریخچه تغییر قیمت ها را بدانید.

اما در رابطه با تجارت، دسترسی به معیارهای کلیدی برای ردیابی غیرفعال بسیار مهم است. دارایی شما در عرض چند ثانیه چند برابر شده یا بالعکس از بین می رود. توانایی پاسخگویی سریع به رویداد ها بسیار مهم و ضروری است.

شما می‌توانید کار را روی یک مانیتور انجام دهید، البته جابجا شدن بین چهار یا پنج تب مختلف می تواند به نشانه هدر رفتن زمان و دارایی شما شود. هر چه تعداد مانیتورهای شما بیشتر باشد، دانش بیشتری در اختیار شما قرار گرفته و قدرت شما برای تصمیم گیری بهینه مالی بهتر می شود. با این کار، تاریخچه قیمت گذاری، فضای بیشتری برای پیگیری نوسانات قیمت، تماشای اخبار فوری و ... را خواهید داشت.

در هنگام ترید (trade) به چند مانیتور نیاز خواهم داشت؟

نمی توان پاسخ دقیقی به این سوال داد. در حالی که اغلب تریدرها از دو مانیتور استفاده می‌کنند، اما افرادی هستند که به طور همزمان تا 20 مانیتور را برای این کار استفاده کنند.

بهتر است بر اساس تعداد نمودارهایی که می‌خواهید در آن واحد ارزیابی کنید، تعداد مانیتور مورد نیاز خود را انتخاب کنید. به استثنای مانیتورهای فوق عریض، اکثر مانیتورها این قابلیت را دارند که تا حداکثر چهار نمودار را به نمایش بگذارند.

 به عنوان مثال اگر می خواهید 12 نمودار را به طور همزمان ارزیابی کنید، حداقل به سه مانیتور نیاز دارید. همینطور برای ارزیابی 16 نمودار نیز حداقل چهار مانیتور مورد نیاز است.

مانیتور های مخصوص ترید (Trade) دارای چه ویژگی هایی هستند؟

آیا استفاده از یک مانیتور فوق عریض برای ترید ضروری است؟

مانیتورهای Ultrawide، مانیتورهایی هستند که از نسبت تصویر 21:9 پشتیبانی می کنند. معمولا این مانیتور ها دارای صفحه نمایش عریض و خمیده هستند.

مانیتورهای فوق عریض به دلیل ارائه فضای بیشتر برای کار بسیار کاربردی بوده و البته قیمت نسبتا بیشتری دارند. بر اساس یک مطالعه دانشکده پزشکی هاروارد، مانیتورهای فوق عریض، می توانند حس قوی تری برای درگیر شدن کاربر در هنگام کار با سیستم ارائه دهد و چشم او کمتر خسته می شود. بهتر است میز کار خودتان را هم با ابعاد این مانیتور ها انطباق دهید.

مانیتور مخصوص ترید دارای چه ویژگی هایی است؟

در حالی که تعدادی از مانیتورها به طور منحصر به فرد برای تریدر ها تولید می شوند، اما برخی از آنها نیاز های شما را بهبود می بخشند. در اینجا برخی از ویژگی های مهم آنها را با هم بررسی می کنیم.

کیفیت بالا

وضوح بالای مانیتور یک فاکتور مهم برای تریدر هاست. هرچه رزولوشن مانیتور شما بالاتر باشد، بهتر می‌توانید نوارهای کناری، عناوین و اطلاعات را روی نمودارها بخوانید. در مانیتورهای بی کیفیت این امر کمی سخت تر است. داشتن وضوح بالا همچنین به شما کمک می کند تا chyrons را در برنامه های خبری راحت تر ببینید. معمولا مانیتورهایی با رزولوشن صفحه 1080 × 1920 پیکسل توصیه می شود.

مقاله معرفی و مقایسه پنل های VA و TN و IPS در مانیتور ها را از دست ندهید!

طراحی ارگونومیک

مانیتورهای ارگونومیک مانیتورهایی هستند که با بهترین حالت روی میز شما و در مقابل شما قرار گرفته تا راحت ‌تر و کارآمدتر باشد. مانیتور های ارگونومیک دارای ویژگی‌های چرخش، شیب و تنظیم ارتفاع هستند. بهتر است مانیتور خود را در فاصله ای راحت قرار دهید تا بدون خم شدن یا فشار آمدن به گردن خود با آن کار کنید.

سازگار با VESA

VESA رابط نصب استاندارد برای مانیتور ها و تلویزیون ها می باشد. پایه‌های VESA با اتصال چندین مانیتور به یک پایه کار می‌کنند. به کمک این پایه ها می توانید مانیتورها را روی هم یا در کنار بگذارید. قرار دادن مانیتورها بر روی پایه VESA می‌تواند باعث شود که دسکتاپ شما کمتر به هم ریخته باشد. این امر در اشغال فضای میز شما نیز صرفه جویی می کند.

مانیتور های مخصوص ترید (Trade) دارای چه ویژگی هایی هستند؟

فیلتر نور آبی

یکی از ویژگی های فوق العاده این ماینتور ها، فیلتر نور آبی است. نور آبی نوعی نور پرانرژی بوده که از مانیتور ساطع شده و می تواند باعث خستگی چشم شود و تأثیر نامطلوبی بر روند خواب شما داشته باشد.

برای تریدر هایی که از مانیتورهای متعدد استفاده می کنند، نور آبی می تواند به دید آنها نفوذ کند. این عمل نه تنها از جلو، بلکه از کناره ها نیز صورت می گیرد. بنابراین، برای تریدرها یا سایر تجار که از مانیتورهای متعدد استفاده می‌کنند، داشتن مانیتورهایی با فیلترهای نور آبی بسیار مهم است. برای اینکه فشاری که چشمان شما وارد می شود را کاهش دهید، مانیتوری را خریداری کنید که مجهز به فیلتر نور آبی باشد.

چگونه باید مانیتورهای خود را تنظیم کنید؟

روش های مختلفی برای تنظیم میز کاری شما برای ترید وجود دارد. افرادی که از سه صفحه نمایش استفاده می کنند، استفاده از مانیتور ها روی پایه خودشان بسیار بهتر است. اگر از چهار مانیتور استفاده می کنید، استفاده از VESA برای بهینه سازی فضای میز بهتر است.

برخی از تریدر ها دارای یک مانیتور مجزا بوده که از یک سو به ترمینال بلومبرگ متصل است. از طرف دیگر دارای یک سیستم یا لپ تاپ جداگانه هستند که به تعدادی مانیتور متصل است. برخی دیگر مانیتور های خود را بر اساس محرک های بازار، بازه زمانی معاملات و فهرست پیگیری گروه بندی می کنند. معمولا آنها برای اینکه مطمئن شوند چیزی را از دست نمی دهند، هشدار هایی را تنظیم می کنند که هرگاه سهام خاصی از آستانه قیمت گذاری تعیین شده عبور کرده، فعال شود.