Loading...
نام نویسنده: آرمین اسحاقی 2024-06-09 13:01:45

پردازنده‌های AMD در لپ‌تاپ‌ها قدرتمند‌ترین خواهند بود.

 

با توجه به خبرهای منتشر شده به نظر خواهد رسید که لپ تاپ هایی که در سال 2023 منتشر می شوند و دارای پردازنده‌های AMD هستند، از فناوری 3D V-Cache پشتیبانی خواهند کرد. این پیشرفت بزرگ برای طرفداران AMD جذابیت زیادی خواهد داشت، زیرا وجود این تکنولوژی در هر لپ‌تاپی منجر به ارتقا آن در رتبه بندی بهترین لپ‌تاپ ها می‌شود.

آشنایی بیشتر 3D V-Cache

تعداد زیادی از پردازنده‌های ای‌ام‌دی دارای مقادیر بالای حافظه کش بوده که به لطف فناوری 3 بعدی V-Cache است. اما نکته حائز اهمیت اینجاست که هنوز این سیستم در لپ‌تاپ ها رویت نشده ولی ممکن است به زودی به واقعیت بپیوندد. تاکنون هیچکدام از دو شرکت ای ام دی و ایسوس برای اثبات این شایعه قدمی برنداشته اند، اما شایعات پیرامون این موضوع قابل انکار نیست.

پردازنده‌های AMD در لپ‌تاپ‌ها قدرتمند‌ترین خواهند بود.

نشریه آنلاین Tom’s Hardware در ارتباط با لپ‌تاپ 17 اینچی Rog Strix ایسوس منتشر کرده که از کیفیت تصویر 1440p بهره برده و مجهز به پردازنده قدرتمند RTX4090 انویدیاست و در کنار آن 32 گیگابایت حافظه رم DDR5 دارد. اما اصل مطلب را به پردازنده آن می توان اختصاص داد؛ جایی که 7945HX3D به عنوان سی پی یو به چشم خواهد خورد که حافظه کش آن به 144 مگابایت خواهد رسید. مسلما قیمت این لپ تاپ بسیار زیاد خواهد بود که طبق بررسی های بدست آمده با 5 هزار دلار قابل خریداری است.

پردازنده 7945HX3D

این تراشه سری Dragon Range است که غالبا در سیستم های دسکتاپ قرار خواهد گرفت. حال قرار است که درون یک شاشی لپ‌تاپ بسیار کوچک قرار بگیرد که همین امر منجر به گرم شدن لپ‌تاپ خواهد شد که حتی از یک کیس رو‌میزی هم بیشتر گرم شود. پس مصرف انرژی لپ‌تاپ بالا خواهد رفت و مدت دوام باتری نیز کاهش خواهد یافت.

پردازنده 7945HX3D

به طور قطع پردازنده Ryzen 9 7945HX3D درکنار RTX4090 عملکرد فوق العاده ای را در لپ تاپ به نمایش خواهد گذاشت. با این حال کمی سخت است که بگوییم که این سیستم در دراز مدت دچار مشکل نمی‌شود، لذا تصمیم شرکت ایسوس مبنی بر اختصاص دادن فضای 17 اینچی برای این محصول کاملا درست و به جا بوده ولی ممکن است وزن آن به حداکثر 7 کیلوگرم نیز برسد که برای یک لپ تاپ عدد زیادی است.

منبع

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا باید وارد اکانت کاربری خود شوید!