مقایسه مودم روتر 4G LTE تی پی لینک TL-MR6400 و Archer MR200

مقایسه مودم روتر 4G LTE تی پی لینک TL-MR6400 و Archer MR200

نام نویسنده: آرمین اسحاقی 2022-11-12 14:40:02

مقایسه مودم روتر 4G LTE تی پی لینک TL-MR6400 و Archer MR200

 

مودم روتر های 4G LTE دستگاهای محبوب و پر طرفدار بوده که با استفاده از یک عدد سیم کارت قابلیت اتصال به شبکه پر سرعت اینترنت را دارند. شرکت تی پی لینک یکی از مهم ترین کمپانی های سازنده مودم های سیم کارت خور بوده که در مدل های ارزان قیمت، میان رده و همینطور رده بالا محصولاتی را تولید کرده است. در این مقاله به مقایسه دو مودم روتر 4G LTE یعنی TL-MR6400 و Archer MR200 می پردازیم. با ما همراه باشید.

مشخصات کلی

هر دو مودم از لحاظ ظاهری شبیه به یکدیگر هستند و در ابعاد 33.5 × 124.5 × 174 میلی متر تولید شده اند. دارای 2 آنتن 4G LTE جداشدنی بوده که از قدرت بالایی برای دریافت اطلاعات استفاده می کنند. هر دو مودم از 3 عدد پورت LAN و 1 عدد پورت WAN/LAN بهره برده اند که می توانید دستگاه های خود را به صورت باسیم به آنها متصل نمایند.

پورت WAN/LAN در این دو محصول به شما این امکان را می دهد که از این دستگاه ها به صورت یک روتر باسیم با دستگاه هایی نظیر مودم های ADSL و یا فیبر متصل شوید. زمانی به عنوان یک روتر بیسیم تنظیم شود، شبکه 3G/4G به عنوان یک شبکه پشتیبان برای ارائه اتصال اینترنت پر سرعت برای شما کار خواهد کرد.

Archer MR200 از تکنولوژی OneMesh تی پی لینک پشتیبانی کرده و می تواند یک شبکه مش منعطف و مقرون به صرفه تر Wifi را بهبود پوشش محیط ایجاد نماید.

قابلیت های بیسیم

مودم روتر TL-MR6400 از باند فرکانسی 2.4 گیگاهرتز با حداکثر سرعت 300 مگابیت بر ثانیه پشتیبانی کرده و حساسیت آن -74dBm الی -67dBm می باشد و قدرت انتقال آن 20dBm است. مودم Archer MR200 در این مسئله برتری داشته و از دو باند فرکانسی بهره می برد.

مودم روتر Archer MR200 از دو باند فرکانسی 2.4 و 5 گیگاهرتز پشتیبانی کرده که در باند 2.4 گیگاهرتز حداکثر سرعت 300 مگابیت بر ثانیه و در فرکانس 5 گیگاهرتز نیز سرعت به 433 مگابیت بر ثانیه خواهد رسید. قدرت انتقال در فرکانس 5 گیگاهرتز 23dBm و حساسیت آن -78 الی -64 می باشد و در فرکانس 2.4 گیگاهرتز 20dBm و قدرت انتقال آن -69dBm الی 74-dBm است.

این دو مودم قابلیت اتصال به شبکه اینترنت پرسرعت 4G FDD-LTE، TDD-LTE و 3G را داشته و از پروتکل های IPV4 و 6 IPV نیز پشتیبانی می نمایند. Archer MR200 از لحاظ خدمات رسانی به تعداد دستگاه های متصل شده به شبکه نیز دارای برتری است و 64 دستگاه به صورت همزمان قابلیت اتصال به این مودم را دارند. این در حالی است که TL-MR6400 می تواند برای حداکثر 32 دستگاه پهنای باند ارسال نماید.

شخصی سازی شبکه

برای هر دو مودم روتر از برند تی پی لینک قابلیت ها و ابزارهای پیشرفته ای برای مدیریت و شخصی سازی آن وجود دارد. به منظور اولیت بندی دستگاه ها برای دسترسی به شبکه از فناوری QoS بهره می برد. همینطور برای مسدود سازی دسترسی کودکان و افراد به برخی از وب سایت ها از Parental Controls استفاده نمایید. برای ایجاد شبکه مهمان و حفاظت از حریم خصوصی خود نیاز هیچگونه مشکلی نخواهید داشت. از امینت بیسیم بالایی شبکه ایجاد شده برخوردار بوده و از رمزگزاری WPA-PSK/WPA2-PSK، WPA/WPA2 و 64/128-bit WEP بهره مند شده اند.

مشخصات نرم افزار TL-MR6400 و Archer MR200

این دو محصول دارای امکاناتی نظیر VPN Pass-Through (PPTP, L2TP, IPSec) بهره برده و دارای SPI فایروال و MAC Address Binding نیز می باشد. از دیگر قابلیت های آن می توان به فناوری Port Forwarding اشاره کرد که به لطف آن می توان از طریق اینترنت به یک کامپیوتر و سرویس در شبکه های دیگر متصل گردید.

Dynamic DNS نیز کمک می کند مشکلات مربوطه برای اتصال به آدرس های IP پویا را حل نماییم؛ به طوری که از طریق شبکه اینترنت به شبک های لوکال با IP داینامیک و اطلاعات موجود در آن دسترسی داشته باشیم.

راه اندازی آسان

به لطف برنامه و رابط کاربری بصری Tether، این دو مودم روتر قابل راه اندازی و استفاده هستند. می توانید تنظیمات شبکه، قابلیت های کنترل والدین و هرگونه مدیریت دسترسی را انجام داده و شبکه ایجاد شده را بستری ایمن و مطئمن برای افراد متصل به شبکه سازید.

قیمت

همانطور که پیش تر گفته شد مودم روتر Archer MR200 به دلیل کیفیت بالاتر دارای قیمت بیشتری نسبت به TL-MR6400 بوده و از آنجایی که قیمت این محصولات همواره در حال تغییر و بروزرسانی است می توانید آنها را با بهترین قیمت از سایت یاس ارتباط تهیه نمایید.

منابع : TL-MR6400 و Archer MR200