Loading...
نام نویسنده: آرمین اسحاقی 2023-12-01 19:40:27

مقایسه جامع کارت گرافیک NVIDIA با AMD

 

آیا به دنبال خرید اولین کارت گرافیک خود می باشید؟ کارت های گرافیک از مهمترین قطعات یک کامپیوتر می‌باشند. ساخت یک کامپیوتر شخصی بدون یک کارت گرافیک فقط باعث بی بهره شدن از مهارت‌های کامپیوتر شده که ساده ترین کارهای‌گرافیکی را نیز نمی‌تواند بدرستی اجرا کند. هنگام تصمیم گیری برای انتخاب کارت گرافیک، خواهید دید که با 2 گزینه روبرو هستید: شما می‌توانید کارت گرافیک خود را AMD یا NVIDIA انتخاب کنید. بنابراین دراینجا مقایسه جامعی از کارت های گرافیک AMD و NVIDIA را برای شما آورده‌ایم. انتخاب بین AMD و NVIDIA انتخابی سخت بوده که اکثر مردم با آن مشکل دارند. این بدان دلیل است که اغلب افراد از اینکه کارت گرافیک چه کاری انجام می دهد، اطلاع نداشته و درباره کارایی یک کارت گرافیک و ویژگی های آن، از اطلاعات کمی برخوردارند. اگر چیزی در مورد این دو برند نمی دانید، این ممکن است برای شما هم اتفاق بیفتد.

کارت گرافیک انویدیا در مقابل ای ام دی

در اینجا معیارهایی را با هم بررسی می کنیم که به شما در انتخاب کارت گرافیک بین دو برند معروف AMD و انویدیا قطعا کمک خواهند کرد. هر یک از این برندها را نسبت به فاکتورهای اساسی در هنگام خرید، بررسی خواهیم کرد.

مقایسه کارت گرافیک AMD یا NVIDIA

بهترین انتخاب کارت گرافیک از نظر سخت افزاری

بدون شک انویدیا به دلیل کیفیت بالای سخت افزاری محصولات خود، در جایگاه اول قرار می‌گیرد اما بهتر است این را بدانید که کارت‌های آنها به اندازه AMD بیش از حد داغ نمی‌شوند. همچنین کارت‌های گرافیک انویدیا مصرف انرژی کمتری دارند و همین امر منجر به کارآیی بیشتر کارت گرافیک می‌شود. در مقایسه با کارت گرافیک‌های AMD طراحی باریک‌تری دارند. این مسئله یک عامل کلیدی در انتخاب کارت گرافیک نمی‌باشد، اما ممکن است هنگام نصب کارت در کامپیوتر، اندازه کارت مهم باشد.

گرم شدن GRAPHIC CARD

انویدیا در هر فاکتوری دارای برتری تکنولوژیکی نسبت به AMD دارد. گرچه هنوز نباید کارت های گرافیک AMD را نادیده بگیرید. آنها در کارتهای کم هزینه خود پهنای باند حافظه بهتری نسبت به کارت‌های انویدیا، با همان ارزش دارند. در حالی که آنها همچنان بیش از حد گرم می شوند و انرژی بیشتری نسبت به کارت‌های انویدیا مصرف می‌کنند، بدانید که رقابت هر دو شرکت هر ساله نزدیک تر می‌شود. جالب است که ای ام دی با معرفی کارت گرافیک های با تکنولوژی ساخت 7 نانومتری که در نوع خود بی نظیر بود، جهش بزرگی در فروش خود ایجاد کرد.

انتخاب کارت NVIDIA یا AMD از نظر نرم افزاری

خوب است بدانید انویدیا در درایورهای خود کمی برتری دارد. زیرا کارت های گرافیکی انویدیا سازگاری و ماندگاری بهتری دارند. این به شما کمک می‌کند تا سخت افزار خود را به روز نگه دارید و تصاویر کامپیوتر شما بهینه شود. هرچند AMD خیلی عقب نیست و محصولات آن از کیفیت مناسبی برخوردار هستند. انویدیا به دلیل شهرت فقط یک برتری جزئی دارد.

GPU انویدیا و ای ام دی از نظر نرم افزاری

به غیر از این، انویدیا هیچ برتری دیگری از نظر نرم افزاری ندارد. جالب است که رابط های انویدیا بنظر منسوخ می باشند، این در حالیست که ای ام دی از رابط هایی مدرن و تمیز بهره می برد. این درک صفحه کنترل AMD را برای افرادی که با آن آشنا نیستند آسان می کند. رابط کاربری انویدیا پیچیده به نظر می رسد. این به دلیل وجود همه زبانه های کشویی است که پیمایش را دشوار می کند. شما نمی دانید که چه کاری انجام می دهید مگر اینکه تجربه مدیریت نرم افزار آنها را داشته باشید.

انتخاب کارت گرافیک از نظر عملکرد و قیمت ها

انتخاب کارت گرافیک بین AMD و Nvidia به عملکرد کارت های آنها برمی گردد. عملکرد این برندها هر دو تحت تأثیر قیمت کارت گرافیک می باشد. این یک شکاف مشخص است که به ما می گوید کدام برند با چه قیمتی بهتر می باشد. برای محصولاتی که در انتهای این گستره قرار دارند، می توانید کارت های AMD مناسبی را در این قسمت پیدا کنید . همانطور که در بالا ذکر شد ، محصولات آنها افزایش زیادی در کارایی و قابلیت اطمینان دارند. شما می توانید این بهبود را در محصولات ارزان قیمت آنها مشاهده کنید.

مقایسه عملکرد و قیمت GPU انویدیا و ای ام دی

انویدیا همچنین محصولی دارد که عملکرد آن مانند کارت گرافیک AMD است. این اغلب AMD است که باعث می شود حس کنید پول خود را به بهترین شکل ممکن برای کارت های گرافیک ارزان تر خرج کرده اید. وقتی قصد دارید چندین تنظیم صفحه نمایش داشته باشید، این گزینه AMD را به گزینه مناسب تری تبدیل می‌کند. بطور مثال، این مانیتورها فقط به یک کارت گرافیک خوب برای نمایش تصاویر و رنگ های واضح تر نیاز دارند. با وجود کارت های گرافیک میان رده ای، انویدیا بیش از AMD به نفع شماست. انویدیا سازگار بهتری با پردازنده های گران قیمت دارد. AMD ممکن است هزینه کمتری داشته باشد و مشخصات یکسانی را ارائه دهد، اما کارت های آنها سریعتر داغ می شوند.

کارت گرافیک انویدیا

بنابراین برای انجام پردازش های با سرعت نسبتا بالا، احتمالا کارت گرافیک انویدیا تنها گزینه مناسب خواهد بود. آنها هزینه بیشتری برای شما خواهند داشت، اما می توانید انتظار داشته باشید که این کارت ها با نحوه استفاده شما کاملا مطابقت داشته باشند.

امکانات NVIDIA و AMD

هر دو برند از ویژگی های منحصر به فردی برای کارت های گرافیکی خود برخوردار هستند. آنها دارای ویژگی های مشابه اما با نام‌های مختلف برای هر برند می‌باشند. به عنوان مثال، هسته های کودا در کارت‌های انویدیا و پردازنده‌های جریان در AMD را در نظر بگیرید. هر دو واحد های پردازنده گرافیکی بوده که عملکرد یکسانی را انجام می‌دهند. وقتی عملکردهای اساسی خود را اجرا می کنند تفاوت قابل توجهی در عملکرد ندارند. اگرچه از نظر مخاطب، انویدیا با Nvidia PhysX و Nvidia HairWorks، از نظر کابران بهینه سازی نرم افزاری بهتری دارد.

انتخاب کارت گرافیک بین انویدیا و ای ام دی

هر دو برند دارای ویژگی های ضبط هستند. عملکرد آنها به روشی مشابه با اختلافات اندک دارد. Shadowplay انویدیا کیفیت فیلم بهتری را ارائه می‌دهد. AMD's ReLive برای پخش جریانی بهتر است و در هنگام پخش جریانی با خرابی کمتری روبرو می‌شود و در بسیاری از برنامه ها تداخل ایجاد نمی‌کند. 

انتخاب کارت گرافیک بین NVIDIA و AMD

آنها همچنین جایگزین های خود را برای همگام سازی عمودی دارند. این همان ویژگی است که در هنگام اجرای برنامه ها به صورت تمام صفحه، از پارگی تصویر جلوگیری می‌کند. هر دو ویژگی که هر شرکت ارائه می دهد، دارای بسیاری از نکات مثبت از جمله نداشتن تاخیر ورودی و افزایش نرخ تازه سازی صفحه می باشد. یک مزیت قابل توجه کارت گرافیک انویدیا، ادغام 5G در آینده می باشد. اگر انویدیا به زودی آن را منتشر کنند، این امر باعث بالا رفتن این برند در بین تمامی برند های کارت گرافیکی خواهد شد. این بدان معناست که پشتیبانی انویدیا در صورت بروز هر مشکلی با مشتریان خود ارتباط بهتری از طریق این نرم افزار خواهد داشت.

امروز بین AMD و Nvidia انتخاب کنید

انتخاب سازنده پردازنده گرافیکی

اگر نمی دانید چه کارت گرافیکی می خواهید، انتخاب کارت گرافیک بین AMD و Nvidia می تواند انتخاب دشواری باشد. بعد از اینکه کارت گرافیک خود را انتخاب کردید، با تصمیم اصلی دیگری روبرو خواهید شد: پردازنده AMD یا اینتل!

منبع

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا باید وارد اکانت کاربری خود شوید!